Bakan Şimşek açıkladı: 2024 yılında ek MTV ödemesi devam edecek mi?

“2024 yılında ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınacak” iddiasına en net cevap Bakan Mehmet Şimşek’ten geldi. İşte, ek MTV ödemesi iddialarında son gelişmeler…

BAKAN ŞİMŞEK’TEN EK MTV AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir televizyon kanalında ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şimşek, “Enflasyonu yükseltecek adım atmayacağız. MTV’de düzenlemeyi aklımızdan bile geçirmedik. Biz vatandaşımıza da piyasalara da sürpriz yapmayacağız.” dedi.

Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “KDV genel artışı olmayacak, kurumlar vergisi genel artışı olmayacak, gelir vergisi oranlarında genel bir artış olmayacak. Motorlu taşıtlar vergisine ilişkin yeni bir düzenlemeyi aklımızın ucundan bile geçirmedik. Bütçe disiplinini sağlayacağız.”

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DA YALANLAMIŞTI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de kamuoyuyla bir bilgi notu paylaşarak, iddiaları yalanladı.

Yapılan açıklamada “Bazı basın yayın organlarında yer alan, “2024 yılında ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınacak” iddiası doğru değildir. İddia edilenin aksine Hazine ve Maliye Bakanlığının böyle bir çalışması bulunmamaktadır. ” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x